Kadra

Joanna Kubik
Właścicielka Kubisiowego Ogrodu

Pomysłodawczyni, twórczyni, założycielka, mama 15 letniej Kasi, dla której Kubisiowy Ogród był tworzony, która do tej pory mnie wspiera m.in. wspaniałymi pomysłami). W wykształcenia ekonomistka, absolwentka studiów podyplomowych „ Zarządzenie funduszami i projektami UE” , specjalista ds. bhp, trenerka, koordynatorka licznych projektów społecznych, szkoleniowych i edukacyjnych. Od 2003 roku zajmuj się pisaniem i zarządzaniem projektami współfinansowanymi ze środków UE, od 2000 do 2009 roku związana z administracją samorządową, gdzie zajmowałam się głównie funduszami europejskimi –  przede wszystkim z dziedziny ekonomii społecznej. Uczestniczyła  w pracach nad pierwszym w Polsce  – Małoposkim Pakcie na Rzecz Ekonomii Społecznej. Społecznica, zawsze chętna i pierwsza do pomocy, autorka wielu społecznych projektów, jedna z współorganizatorek jadłodzielni w Węgrzcach, Od 2010r. jest właścicielką firmy konsultingowej, od 2014 roku właścicielka Kubisiowego Ogrodu.

Karolina Król
Dyrektor Przedszkola i Żłobka, logopeda , trenerka terapii ręki

Z wykształcenia jestem pedagogiem, logopedą oraz terapeutą ręki. Dziecko, jego postrzeganie świata i szeroko pojęty rozwój interesowało mnie od zawsze i tę pasję przekształciłam w zawód. Od 15 lat pracuję jako logopeda przedszkolny w gabinetach oraz przedszkolach.

W „Kubisiowym Ogrodzie” pojawiłam się 7 lat temu prowadząc zajęcia z dzieckiem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego,  następnie rozszerzając współpracę o kolejne godziny pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia logopedycznego, a od lutego 2024r przejmując także stanowisko dyrektora.

Zarząd
Aneta Baran
opiekun żłobkowy w grupie Biedronki

Jestem opiekunką w najmłodszej grupie żłobkowej – Biedronki. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi oraz organizować dla nich zabawy, prace plastyczne, różne gry i zabawy. Staram się nie narzucać dzieciom sposobu poznawania i odkrywania świata, ale stworzyć dla nich barwną przestrzeń, w której każdy maluch odnajdzie coś dla siebie. Jestem osobą radosną, ambitną, otwartą na nowe wyzwania, która kocha dzieci i uwielbia pracę z nimi. Bardzo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo naszych najmłodszych oraz to, aby pod moją opieką były po prostu szczęśliwe. Prywatnie jestem mamą 17-letniej córki, dzięki której nauczyłam się cierpliwości, pokory oraz bezwarunkowej miłości. Moje motto to słowa J. Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Magdalena Markiewicz
Opiekun żłobkowy w Grupie Żłobkowej „Świetliki”, trenerka zajęć plastycznych

Absolwentka studium medycznego w Krakowie. Posiadająca wieloletnie doświadczeniew pracy z dziećmi. Swoje doświadczenie zdobyła odbywając liczne praktyki w żłobkach, a później poprzez pracę z dziećmi w żłobkach i przedszkolu. Dzięki umiejętnością zdobytym w czasie studiów medycznych oraz doświadczeniu jest w stanie zapewnić maluchom profesjonalną opiekę i pielęgnację.Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie pogodzić zawód z pasją. Praca z dziećmi przynosi mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenie. Jestem osobą pogodną. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi uważam bowiem, że czasami potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu tez się uśmiechnąć.

Svitlana Paimeieva
Opiekun żłobkowy w Grupie Żłobkowej „ Biedronki”

Z dziećmi pracuję od wielu lat i nie wyobrażam siebie w innym zawodzie. Codziennie spędzając czas z dziećmi, nie dążę do bycia mentorką, lecz przyjaciółką. Obdarzam dzieci empatią i pragnę by poczucie własnej wartości było kształtowane w nich od małego, dlatego też wybrałam pracę z dziećmi wieku żłobkowego. „Uczeń nigdy nie przewyższy nauczyciela, jeśli zobaczy w nim model, a nie rywala.” (Wissarion Grigoriewicz Bieliński).

Justyna Rusek
Opiekun żłobkowy w Grupie Żłobkowej Świetliki , trenerka zajęć plastycznych

Posiadam duże doświadczenie w pracy z dziećmi  odpowiednie kwalifikacje. Ukończyłam kurs animatora w żłobku A także kurs animatora. Jestem pogodną i cierpliwą osobą która uwielbia pracę z dziećmi A postępy maluchów motywują mnie do dalszego rozwoju .Inspiruje mnie wyjątkowa możliwość  wniesienia  tego pierwszego ” wkładu ” w wiedzę i umiejętności dziecka.  Prywatnie jestem mamą 13 letniej córki. Uwielbiam wszelkie aspekty sztuki. W wolnym czasie rysuję , dużo czytam oraz podróżuję.

Kadra Żłobka
Anita Piwowarczyk
Nauczyciel Grupy Przedszkolnej „Motylki” , trenerka zajęć sensomotorycznych dla dzieci

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika społeczno- opiekuńcza z pedagogiką szkolną oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Podczas studiów uczestniczyłam w licznych praktykach oraz byłam opiekunem w Klubie Malucha. Doświadczenie zawodowe zdobyłam poprzez pracę na stanowisku wychowawcy grupy żłobkowej, przedszkolnej oraz kierownika placówki.

Praca jest moją pasją, przygotowując zajęć zawsze mam na uwadze, aby oprócz wartości edukacyjnych, były one źródłem dobrej zabawy. Dzieci rozwijają się poprzez badanie i doświadczanie otaczającego świata. Moim zadaniem jest danie im narzędzi i zapewnienie bezpiecznej przestrzeni tak, aby mogły rozwijać się w sposób wielozmysłowy. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych ludzi, zwierząt oraz dbanie o otaczającą nas przyrodę.

Wiktoria Kulik
Nauczyciel Grupy Przedszkolnej „Pszczółki”

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas praktyk studenckich w przedszkolach i szkołach podstawowych. W kontaktach z najmłodszymi opieram się na zbudowaniu atmosfery pełnej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości.

W życiu kieruje się mottem : Bądź takim człowiekiem , jakiego sam chciałbyś spotkać na swojej drodze.

Monika Matraj
Nauczyciel Grupy Przedszkolnej „Żuczki

Ukończyłam studia z zakresu pracy socjalnej, pedagogiki specjalnej oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W trakcie studiów aktywnie udzielałam się jako wolontariusz świetlicy Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Ponadto przez kilka lat, jako Asystent Rodziny towarzyszyłam na co dzień niewidomemu nastolatkowi w spektrum autyzmu. Doświadczenie zdobywałam na licznych praktykach, wolontariacie oraz pracy na stanowisku nauczyciela wspomagającego w przedszkolnej grupie integracyjnej. Ważnym aspektem w codziennej pracy jest dla mnie umożliwienie dzieciom samodzielnego.

Ewa Balon
Nauczyciel Muzyki

Ukończyłam Pedagogikę społeczno- opiekuńczą na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, uzyskując tytuł magistra. Jestem również absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Przez 7 lat byłam członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Zdobyłam certyfikowany kurs z Rytmiki, a także certyfikowany kurs z Audiacji Wstępnej, potocznie nazywanej „Gordonkami”.

Monika Bruc
Pomoc nauczyciela Grupy Pszczółki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego .Pracę z dziećmi rozpoczęłam wcześniej pracując w świetlicy szkolnej oraz w żłobku i przedszkolu. Skończywszy odpowiednie kursy.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych córeczek z którymi uwielbiam spędzać czas. Bardzo lubię pracę z dziećmi daje mi ona radość oraz uczy.

Justyna Zaręba
Pomoc nauczyciela Grupy Motylki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach polonistyka specjalność nauczycielska oraz psychologia w zarządzaniu. Przed podjęciem pracy w Kubisiowym Ogrodzie byłam m.in. animatorem dziecięcym oraz przewodnikiem wycieczek. Często powtarzam, że wolę pracować z dziećmi niż z dorosłymi, ponieważ ich energia sprawia, że mogę nigdy nie dorastać. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch najwspanialszych chłopców. Uważam, że w życiu nie można mieć wszystkiego, a kluczem do szczęścia jest docenianie tego, co i kogo się ma.

Elżbieta Kobylak
Pomoc Nauczyciela Grupy Przedszkolnej „ Żuczki”

Jestem mamą trzech nastoletnich synów, miłośniczką gotowania. Uwielbiam spacery, również z kijkami nordic walking, zwłaszcza wzdłuż Bałtyku.

W wolnych chwilach najchętniej odpoczywam w swoim domu w obecności psa, kotów i oczywiście rodziny 🙂 Lubię też krótkie ale intensywne wypady weekendowe z rodziną podczas których poznajemy nowe miejsca i próbujemy nowych potraw. Jestem minimalistką, w życiu kieruję się dewizą: „Kolekcjonuj chwile, nie przedmioty”.

Kadra Przedszkola
Karolina Król
Logopeda

Z wykształcenia jestem pedagogiem, logopedą oraz terapeutą ręki. Dziecko, jego postrzeganie świata i szeroko pojęty rozwój interesowało mnie od zawsze i tę pasję przekształciłam w zawód. Od 15 lat pracuję jako logopeda przedszkolny w gabinetach oraz przedszkolach. W „Kubisiowym Ogrodzie” pojawiłam się 7 lat temu prowadząc zajęcia z dzieckiem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego,  następnie rozszerzając współpracę o kolejne godziny pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia logopedycznego, a od lutego 2024r przejmując także stanowisko dyrektora.W swojej pracy stawiam zawsze dziecko w centrum oddziaływań, starając się wspierać zarówno je, jak i jego rodziców. Wychowanie, nauczanie, a także dzielenie się wiedzą to dla mnie misja, którą z pasją realizuję, a osiągnięcia, sukcesy i codzienny uśmiech na twarzy dzieci to dla mnie największe podziękowanie.

Karolina Piękoś
Psycholog

Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 15 lat pracuje z dziećmi i dorosłymi, popularyzując podejście bliskości owe i ideę Komunikacji Bez Przemocy. Prywatnie mama trójki dzieci. Uwielbia rajdy konne, kino i książki.

Kadra Specjalistów
Skip to content